Metrobüs Hikayem

Gönderen: Abbas Yolcu


Tarih: 08.12.2017 18:38:18


Metrobüs Hikayem

Merhaba sevgili metrobüs.net ziyaretçileri. Benim metrobüs hikayem yaklaşık bir yıl önce başladı. Yurt dışı seyahatine çıkacağım bir dönemi fırsat bularak  nasılsa 15 gün yokum arabayı servise bırakayım bu işte aradan çıksın dedim. Seyahate Çıkmadan bir gün önce arabayı servise bıraktım. Ertesi gün Atatürk havaalanına doğru yola çıkarken metrobüsle yenibosna durağına ordan'da Metro ile havaalaanına geçerim diğe planımı yaptıktan sonra metrobüse beylikdüzü tuyap durağından bindim. İlk Durak olmasından dolayı yoğunluk yok ve gayet temiz ve bakımlı bir açatı. İlerleyen duraklarda metrobüs dolmaya başladı  ayakta insanlar kimi telefonunu kurcalıyor,  kimi sohbet ediyor, kimi arkadaşıyla sohbet ediyordu. Yılarca toplu taşımalardan uzak olmanın hüznünü yaşadım aslında çünkü hayatın kendisi burası, Gündem desen var, siyaset desen var, Sosyal medyada son trendler var, hayata dair herşey var metrobüste. Her Ne kadar toplum olarak yüzümüzdeki tebessümü kaybetmiş olsakta haala tanışmadıkları halde bir birine selam veren insanların olduğunu görmekte çok güzeldi. İşte o gün metrobüs ile ilgili bir site açılması gerektiğinin kararını verdim. Tabi bu kararı verdikten sonra hemen internete girip araştırmak istedim varmı bu tarz bir site diye? Evet Vardı Ve gayet güzel işler yapılmış halka bilgilendirici bilgiler sunulmuş. Metrobüs durakları, metrobüsle nereye nasıl gidilir gibi metrobüs yolcularının ihtiyaç duyabileceği bir çok sorunun cevapları verilmişti. Ama Sadece eksik bir konu vardı metrobüs yolcularının başından geçen ilginç olayları, metrobüste yaşanan sorunları, olumlu olumsuz düşüncelerini yazabilecekleri bir bölümün olması gerektiğini fark ettim. Yurtdışından döndüğümde hemen Siteyi kurdum çok profösyenel olmasada basit bir şekilde sitemizi yayına aldık . Şimdi sizden yani tüm metrobüs yolculuğu yapan güzel yurdumun insaanları bu sayfaya istediğiniz zaman içinizden ne geçiyorsa sohbet şikayet vb konular hakkında yazabilirsiniz. Yadığınız yazılar tarafımdan kontrol edilip onaylanacaktır. Kontrol etmemin sebebi sadece küfür veya kötü amaçlı yazıları engellemektir.

Haydi hayatı birlikte yaşayalımYorum yapmak için giriş yapınız

Ayşe k
Merhaba Benim hikayem aslında çok anlatılacak bir durum değil Çok üzüldüğüm bir olayı anlatmak istiyorum. Bahçelievler'de özel bir üniversitede okuyorum.Akşama doğru ders çıkı her zaman eve dönmek için kullandığım Yenibosna metrobüs durağından metrobüse bindim akşam vakti olduğundan dolayı araç içi bayağı bir kalabalık sefaköy metrobüs durağına geldiğimizde yeni binenlerin arasından biri dikkatimi çekti hani ilk görüşte birine ısınmazsın ya yada itici gelir öyle bir tip adam ortalama 35 üstünde yaş olarak. Takip etmeye başladım Adam bir bayana yanaşmaya başladı evet kalabalık acaba benmi ön yargılıyım diye bir an iyice gözlemledim. Hayır bu doğruydu gördüklerim kesinlikle doğru adam bildiğin bayana sürtünüyor arada boynunu kokluyor, bayanda 30 yaşında falan bayan ilk başlarda durumun farkında değildi sanırım. Ama adam olayı o kadar abartınca kadın durumu fark etti ve yerini değişti yaw neden korkuyorsun neden sesini çıkarmazsın biz böyle sustukça bu sapıklar dahada cesaretleniyor.Avcılar sükrübey metrobüs durağına varmamak üzereydik kadın kapıya doğru yöneldi inecek belli adam son bir defa daha sürtündü kadın sadece cılız bir ses tonuyla allah belanı versin demekle yetindi ve gitti. Adamı gözüme kestirmişim ve sinirlenmişim çatacak yer arıyorum tacize uğrayan bayan ses çıkarmayınca dahada hiddetlendim adam başka bir bayanı gözüne kestirdi aynı tavırlarla yanaştı bu seferki bayan daha genç 23 veya 25 yaşlarında kızın kalçalarına dokunmaya başladı artık duramazdım işin doğrusu korkuyordum ama yinede yapmak istedim ve adama bağırdım sen ne kadar alçak bir adamsın dedim herkes suspus oldu olayı anlamaya çalışıyor. Adam banamı dediniz demez mi evet sana dedim şerefsiz dedim metrobüse bindiğinden beri seni izliyorum ve iki bayanı taciz ettin hiçmi utanmıyorsun .Senin karın kızın anan yokmu senin bu yağtığını biri onlara yapsa mutlu olurmuydun dedim. Dememe kalmadan genç bir erkek adamın gözünün üzerine öyle bir kafa vurdu ki adamda burun göz kalmadı.Tabi o karmaşada durağa da yaklaşınca adam kaçtı yakalayamadılar kimsede şikayetçi olup başına sorun almak istemedi ve o şekilde bitti. Buradan tüm bayanlara sesleniyorum lütfen sessiz kalmayın sizin sessiz kalmanız bu alçaklara cesaret veriyor bu gün ona yapılan yarın sana yapılacak veya ailenden birine yapılacak her kes sorumluluğunun bilincinde olarak yaşamalı bana dokunmayan yılan çok yaşasın mantığı ile hareket edersek gün gelir o yılan sanada dokunur.
elmasdelisi
Selam Abbas Bey Siteyi yaparak güzel bir iş yapmışsınız. Türkiye’deki köy okullarında okuyan öğrencilerin kışlık ihtiyacının karşılanması için bir platform kuran gönüllü üniversiteli öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla metrobüste 3 saat boyunca yolculuk yaparak örgü ördü. Şaşkın bakışlarla izlenen gençler, vatandaşlardan alkış aldı. Türkiye’deki köy okullarına destek olunması için Yarını Aydınlat Gençlik Platformu adı altında toplanan gönüllü üniversite öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla ilginç bir proje gerçekleştirdi. Gençler, “İlmek İlmek Sevgi Örüyoruz” projesi kapsamında geçtiğimiz Cuma günü saat 16.00 sıralarında Beylikdüzü metrobüs istasyonunda toplandı. Ellerinde örgüler ve malzemelerle metrobüse binen gönüllü gençler, aracın en arka kısmına geçerek örgü ördü. Metrobüste 3 saat boyunca örgü ördüler Vatandaşların şaşkın bakışları arasında metrobüse binen gençler, Beylikdüzü’nden Söğütlüçeşme’ye oradan da tekrardan Avcılar’a seyir etti. Yaklaşık 3 saat boyunca örgü ören gençler, vatandaşların takdirini topladı. Metrobüste ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleştiren gençler, Türkiye’deki köy okullarına ulaşılarak, ihtiyaç sahibi 4-12 yaş arası kız ve erkek çocukların atkı, bere, eldiven gibi kışlık giysi ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyor. Bu Gün Bu Haberi Okuduktan sonra tesadüf sonucu sitenizi buldum emeğinize sağlık
Giriş
Arama